30 Mar 2012, Posted by admin in przewodniki, Uncategorized, 0 Comments

Kolorowy beton.


Barwienie betonu to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przekształcania płyt betonowych w piękne i niebanalne podłogi. Właściciele domów, projektanci i budowniczowie są zgodni co do jednego – barwienie betonu ze względu na unikalny wynik, jaki można osiągnąć łącząc kolory, techniki nakładania, itp., na podłogach cementowych i innych podłożach jest niezastąpione.Wyniki są ograniczone jedynie przez twórczą wyobraźnię osób zaangażowanych w proces barwienia betonu.Porowaty naturalny beton to doskonałe miejsce do zastosowania koloru. Korzystając z barwników reaktywnych na bazie kwasów wykonawcom betonowych posadzek udało się osiągnąć bogate kolory, w tonacji ziemi, przypominające naturalny kamień, marmur, drewno, czy nawet skóry, dając zupełnie niestandardowy wygląd podłóg cementowych, betonowych podjazdów, tarasów, przejść i obrzeży basenów, betonowych ścian i wielu innych powierzchni.

Zobacz galerie Kemiko producenta.
Kwasowe barwniki penetrując powierzchnie betonu a tym samym wchodząc w reakcje chemiczną z wapnem hydratyzowanym tworzą trwały kolor powierzchni.Barwnik reaktywny dzięki zawartości kwasu lekko trawi powierzchnię, dzięki czemu może przeniknąć łatwiej w głąb. Barwnik reaguje chemicznie , staje się stałą częścią betonu i nie blaknie, nie łuszczy się i nie spełza.
Podobnie jak bejce do drewna reaktywne barwniki do betonu są translucentne i kolor jaki tworzą może się różnić w zależności od koloru i stanu betonowego podłoża na jaki są nałożone. Każda płyta betonowa zaakceptuje barwnik tworząc kolor w różnym stopniu intensywności, a takie naturalne zróżnicowanie kolorów nadaje wyjątkowy charakter dla każdego projektu.
Reaktywne barwniki nie oferują szerokiego wyboru kolorów. Najczęściej można znaleźć je w ograniczonej gamie subtelnych kolorów ziemi, zbliżonych do kolorów takich jak opalenizna, brązy, terra cotta lub miękkie kolory niebieskie czy stonowanej zieleni. Można je jednak mieszać ze sobą, lub nakładać warstwowo w róznych kompozycjach uzyskując w ten sposób przyjęte w projekcie zaożenia. Warunkiem jest wykonanie wcześniejszej próby na istniejącym podłożu.
Zapoznaj się z naszą propozycją w tym zakresie- barwniki reaktywne Stone Tone Stain renomowanej firmy Kemiko USA – wejdź na naszą posadzkową stronę i zobacz więcej szczegółów.


Czytaj dalej...

05 Oct 2011, Posted by admin in artykuly, przewodniki, 0 Comments

Dobór bieli


Paleta barw dzieli się na barwy kontrastowe i harmonizujące,zaś dodatek czerni i bieli daje nieskończoną liczbę kombinacji. Czerń i biel to przeciwstawne końce spektrum barw.

(more…)

Czytaj dalej...

04 Apr 2011, Posted by admin in artykuly, przewodniki, 0 Comments Tagged , ,

Niebieska posadzka


Kolorowa betonowa posadzka to coraz bardziej popularny trend w dekoracji pomieszczeń. (more…)

Czytaj dalej...
  • Nasz Twitter

    • ...loading Twitter Stream
  • Najnowsze posty

  • Połącz z facebookiem

https://arel.pl/wp-content/themes/press