Naturalne tynki i stiuki


Naturalne tynki, budynki, ściany to możliwości jakie daje zastosowanie produktów firmy Oikos.

Tynki naturalne.
Tynki gliniane były  tradycyjnie stosowane jako warstwa bazowa do wypełnienia powierzchni ścian z słomianych bali, gliny  i cegły. Takie tynki dawały trwałe wykończenie, które było łatwe do naprawy i naturalnie odpychało kurz. Można je łatwo  przemalować, a sproszkowana glina i piasek były często stosowane do końcowej warstwy, aby uzyskać odpowiednie wykończenie. Inne dodatki, takie jak włókno, klej z mąki i pigmenty także były dodawane. Prawie każdy kolor mógł  być utworzony przez połączenie nietoksycznych pigmentów i gliny. Wykończenie powierzchni mogło wahać się od bardzo gładkich do bardzo szorstkich. Tego typu naturalne tynki były  bardziej oddychające niż cementowe i miały mniejszy wpływ na środowisko, gdyż były wykonane  z nietoksycznych materiałów.

Do takich tradycji nawiązują produkty firmy Oikos .Włoski producent , jednych z najlepszych produktów dekoracyjnych na świecie ,  tworzy materiały na bazie wody, przyjazne dla środowiska i człowieka .

Materiały do dekoracji ścian powstają obecnie w nowoczesnej wytwórni , z zastosowaniem nowoczesnych technologii i składników. W efekcie produkty firmy Oikos są ekologiczne, w unikalnym “made in Italy” stylu. OIKOS oferuje  szeroką gamę kolorów i materiałów wykończeniowych  do wewnątrz i na zewnętrzne ściany. W ofercie  możemy znaleźć dekoracje o wyglądzie jedwabiu i wykończeniowe przypominające wyglądem zamsz, marmur czy kamienie, weneckie stiuki, perłowe  i antyczne efekty na ściany-  wszystkie wymienione to tylko kilka propozycji z tej oferty.  “Raffaello”  stiuk wenecki jest uważany wśród aplikatorów za jeden z najlepszych w swoim rodzaju, pod względem ceny i jakości,  zaś  firma OIKOS jest uznawana za najbardziej znaczącego producenta w swojej branży na całym świecie, której produkty są dystrybuowane na wszystkich 5 kontynentach.
Zobacz więcej o produktach Oikos .

31 Mar 2011, Napisany przez admin w dziale slide, .

Doceniasz post?

Podziel się informacją:

  • fb
  • twitter

Posting your comment...

You must be logged in to post a comment.

  • Nasz Twitter

    • ...loading Twitter Stream
  • Najnowsze posty

  • Połącz z facebookiem

https://arel.pl/wp-content/themes/press